Α΄ κατηγορία - Κύπρος

Τετάρτη, 16.02.2022
16:00
Άρης Λεμεσού

Άρης Λεμεσού

Ομόνοια

Ομόνοια

0 - 2
(0 - 0,  0 - 2)
Πληροφορία
Πόλη
Εντός έδρας: Λεμεσός
Εκτός έδρας: Λευκωσία
Απόσταση: 62.6 χλμ
Στάδιο
Στάδιο: Limassol Arena (Kolossi)
Χωρητικότητα: 11 000
Διαστάσεις: 105 x 67 μ
Φωτογραφίες: Google maps (χάρτης)
Ώρα Έναρξης
Ωρα: 16:00 (18:00 τοπική ώρα)

Τελευταίες 12 απευθείας αγώνες

2021-11-21 Ομόνοια 3 - 0 Άρης Λεμεσού
2020-07-17 Ομόνοια 8 - 1 Άρης Λεμεσού
2018-02-10 Ομόνοια 3 - 0 Άρης Λεμεσού
2017-11-04 Άρης Λεμεσού 2 - 2 Ομόνοια
2017-02-05 Άρης Λεμεσού 2 - 4 Ομόνοια
2016-10-29 Ομόνοια 3 - 1 Άρης Λεμεσού
2016-02-20 Ομόνοια 2 - 1 Άρης Λεμεσού
2015-11-22 Άρης Λεμεσού 0 - 1 Ομόνοια
2014-02-23 Άρης Λεμεσού 1 - 1 Ομόνοια
2014-01-29 Άρης Λεμεσού 1 - 1 Ομόνοια
2014-01-15 Ομόνοια 1 - 0 Άρης Λεμεσού
2013-11-24 Ομόνοια 1 - 1 Άρης Λεμεσού
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
0 4 8 10 7 4
0% 33% 67% 83% 58% 33%

Άρης Λεμεσού τελευταίοι 12 αγώνες

2022-02-10 Ανόρθωση 3 - 1 Άρης Λεμεσού
2022-02-05 ΑΕΚ Λάρνακας 0 - 0 Άρης Λεμεσού
2022-01-31 Άρης Λεμεσού 1 - 2 ΑΕΛ Λεμεσού
2022-01-23 ΑΠΟΕΛ 1 - 1 Άρης Λεμεσού
2022-01-14 Άρης Λεμεσού 1 - 0 Δόξα Κατωκοπιάς
2022-01-08 Άρης Λεμεσού 2 - 1 Εθνικός Άχνας
2021-12-17 Άρης Λεμεσού 1 - 1 ΠΑΕΕΚ
2021-12-12 Απόλλων Λεμεσού 0 - 2 Άρης Λεμεσού
2021-12-03 Άρης Λεμεσού 1 - 0 Ολ. Λευκωσίας
2021-11-27 Άρης Λεμεσού 0 - 0 Πάφος
2021-11-21 Ομόνοια 3 - 0 Άρης Λεμεσού
2021-11-16 Ρίγα 3 - 0 Άρης Λεμεσού
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
4 4 4 8 5 1
33% 33% 33% 67% 42% 8%

Ομόνοια τελευταίοι 12 αγώνες

2022-02-07 Ομόνοια 0 - 2 Εθνικός Άχνας
2022-01-29 Ανόρθωση 1 - 1 Ομόνοια
2022-01-24 Ομόνοια 2 - 1 ΠΑΕΕΚ
2022-01-16 Απόλλων Λεμεσού 2 - 0 Ομόνοια
2022-01-10 Ομόνοια 1 - 0 Ολ. Λευκωσίας
2022-01-05 Πάφος 1 - 1 Ομόνοια
2021-12-26 ΑΠΟΕΛ 4 - 2 Ομόνοια
2021-12-22 Ομόνοια 1 - 0 ΑΕΛ Λεμεσού
2021-12-19 Δόξα Κατωκοπιάς 2 - 1 Ομόνοια
2021-12-13 Ομόνοια 1 - 1 ΑΕΚ Λάρνακας
2021-12-09 Ομόνοια 0 - 0 Καϊράτ Αλμάτι
2021-12-05 ΑΕΛ Λεμεσού 0 - 1 Ομόνοια
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
4 4 4 8 3 1
33% 33% 33% 67% 25% 8%

Βαθμολογία Α΄ κατηγορία

Θ Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΤ Βαθ
1 Απόλλων Λεμεσού 21 14 3 4 35 19 +16 45
2 ΑΠΟΕΛ 20 10 6 4 31 21 +10 36
3 ΑΕΚ Λάρνακας 21 9 9 3 28 16 +12 36
4 Άρης Λεμεσού 20 10 5 5 22 17 +5 35
5 Ανόρθωση 20 10 4 6 32 24 +8 34
6 Πάφος 20 8 8 4 25 17 +8 32
7 Ομόνοια 20 8 4 8 21 21 0 28
8 ΑΕΛ Λεμεσού 20 7 3 10 25 25 0 24
9 Ολ. Λευκωσίας 20 4 6 10 13 23 -10 18
10 Δόξα Κατωκοπιάς 20 4 6 10 16 29 -13 18
11 ΠΑΕΕΚ 19 3 5 11 17 33 -16 14
12 Εθνικός Άχνας 21 3 3 15 13 33 -20 12

Χρονολογία αγώνων στο πρωτάθλημα

Άρης Λεμεσού                     
Ομόνοια                     
Εντός έδρας                     
Εκτός έδρας                     

Αγώνες εντός έδρας/εκτός έδρας

Θ Ομάδα Άρης Λεμεσού Ομόνοια
1 Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 2 - 0
2 ΑΠΟΕΛ 0 - 1 4 - 2
3 ΑΕΚ Λάρνακας 1 - 0 2 - 1
4 Άρης Λεμεσού -  
5 Ανόρθωση 3 - 2 1 - 1
6 Πάφος 0 - 0 1 - 1
7 Ομόνοια   -
8 ΑΕΛ Λεμεσού 1 - 2 0 - 1
9 Ολ. Λευκωσίας 1 - 0 1 - 0
10 Δόξα Κατωκοπιάς 1 - 0 2 - 1
11 ΠΑΕΕΚ 1 - 1 1 - 0
12 Εθνικός Άχνας 2 - 1 0 - 2

Θέση στο πρωτάθλημα

  Άρης Λεμεσού Ομόνοια
Θέση 4 7
Βαθμοί 35 28
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Θέση 7 8
Βαθμοί 17 8

Φόρμα στο πρωτάθλημα

  Άρης Λεμεσού Ομόνοια
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
10           
5      
5      
8         
4     
8         
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
5      
2   
3    
2   
2   
6       

Γκολ στο πρωτάθλημα

  Άρης Λεμεσού Ομόνοια
Γκολ που επιτεύχθησαν
Γκολ που δέχτηκε
22                       
17                  
21                      
21                      
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Γκολ που επιτεύχθησαν
Γκολ που δέχτηκε
10           
8         
9          
14               

Συνολικές στατιστικές για το Α΄ κατηγορία

Αγώνες   (121)
Εντός έδρας νίκες 44%
Ισοπαλίες 26%
Εκτός έδρας νίκες 31%
Ολοκληρωμένοι αγώνες 100%
Γκολ   (278)
Γκολ ανά αγώνα 2.30
Εντός έδρας γκολ ανά αγώνα 1.24
Εκτός έδρας γκολ ανά αγώνα 1.06
Εντός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν 73%
Εκτός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν 66%
Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες 47%
Πάνω 1.5 69%
Πάνω 2.5 42%
Πάνω 3.5 18%

Άρης Λεμεσού επόμενοι 6 αγώνες

2022-02-25 Πάφος - Άρης Λεμεσού
2022-03-05 ΑΠΟΕΛ - Άρης Λεμεσού
2022-03-12 Άρης Λεμεσού - Πάφος
2022-03-20 Άρης Λεμεσού - ΑΕΚ Λάρνακας
2022-04-03 Απόλλων Λεμεσού - Άρης Λεμεσού
2022-04-10 Άρης Λεμεσού - Ανόρθωση

Ομόνοια επόμενοι 6 αγώνες

2022-02-25 Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ
2022-03-06 Εθνικός Άχνας - Ομόνοια
2022-03-12 Ομόνοια - Δόξα Κατωκοπιάς
2022-03-16 ΑΕΛ Λεμεσού - Ομόνοια
2022-03-19 ΑΕΛ Λεμεσού - Ομόνοια
2022-04-04 Ομόνοια - ΠΑΕΕΚ

Αποδόσεις

Στάνταρ 1X2 1 X 2
bet365 3.00 2.85 2.34
Διπλή ευκαιρία 1X 12 X2
bet365 1.50 1.35 1.32
Πάνω/Κάτω  Γλ Πάν Κάτ
bet365 1.5 1.42 2.50
bet365 2.5 2.35 1.48
bet365 3.5 4.50 1.14
Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες  Ναι Όχι
bet365 2.00 1.72