Κύπελλο Ισπανίας

Πέμπτη, 20.01.2022
20:30
Αθλ. Μπιλμπάο

Αθλ. Μπιλμπάο

Μπαρτσελόνα

Μπαρτσελόνα

2 - 2
(1 - 1,  1 - 1,  1 - 0)
Νικητής Αθλ. Μπιλμπάο
αποτέλεσμα 1 - 0 μετά από παράταση
Πληροφορία
Πόλη
Εντός έδρας: Μπιλμπάο
Εκτός έδρας: Βαρκελώνη
Απόσταση: 466.9 χλμ
Στάδιο
Στάδιο: Estadio de San Mames
Χωρητικότητα: 53 332
Διαστάσεις: 105 x 68 μ
Φωτογραφίες: Google maps (χάρτης)
Προπονητής
Εντός έδρας: Ernesto Valverde (Ισπ)
Εκτός έδρας: Hans-Dieter Flick (Γερ)
Ώρα Έναρξης
Ωρα: 20:30 (21:30 τοπική ώρα)

Τελευταίες 12 απευθείας αγώνες

2021-08-21 Αθλ. Μπιλμπάο 1 - 1 Μπαρτσελόνα
2021-04-17 Αθλ. Μπιλμπάο 0 - 4 Μπαρτσελόνα
2021-01-31 Μπαρτσελόνα 2 - 1 Αθλ. Μπιλμπάο
2021-01-17 Μπαρτσελόνα 2 - 2 Αθλ. Μπιλμπάο
2021-01-06 Αθλ. Μπιλμπάο 2 - 3 Μπαρτσελόνα
2020-06-23 Μπαρτσελόνα 1 - 0 Αθλ. Μπιλμπάο
2020-02-06 Αθλ. Μπιλμπάο 1 - 0 Μπαρτσελόνα
2019-08-16 Αθλ. Μπιλμπάο 1 - 0 Μπαρτσελόνα
2019-02-10 Αθλ. Μπιλμπάο 0 - 0 Μπαρτσελόνα
2018-09-29 Μπαρτσελόνα 1 - 1 Αθλ. Μπιλμπάο
2018-03-18 Μπαρτσελόνα 2 - 0 Αθλ. Μπιλμπάο
2017-10-28 Αθλ. Μπιλμπάο 0 - 2 Μπαρτσελόνα
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
2 4 6 8 4 3
17% 33% 50% 67% 33% 25%

Αθλ. Μπιλμπάο τελευταίοι 12 αγώνες

2022-01-16 Ρεάλ Μαδρίτης 2 - 0 Αθλ. Μπιλμπάο
2022-01-13 Ατλ. Μαδρίτης 1 - 2 Αθλ. Μπιλμπάο
2022-01-09 Αλαβές 0 - 0 Αθλ. Μπιλμπάο
2022-01-06 Atletico Mancha Real 0 - 2 Αθλ. Μπιλμπάο
2022-01-03 Οσασούνα 1 - 3 Αθλ. Μπιλμπάο
2021-12-22 Αθλ. Μπιλμπάο 1 - 2 Ρεάλ Μαδρίτης
2021-12-19 Αθλ. Μπιλμπάο 3 - 2 Μπέτις
2021-12-11 Αθλ. Μπιλμπάο 0 - 1 Σεβίλλη
2021-12-06 Χετάφε 0 - 0 Αθλ. Μπιλμπάο
2021-12-01 Ρεάλ Μαδρίτης 1 - 0 Αθλ. Μπιλμπάο
2021-11-26 Αθλ. Μπιλμπάο 2 - 2 Γρανάδα
2021-11-19 Λεβάντε 0 - 0 Αθλ. Μπιλμπάο
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
4 4 4 7 5 3
33% 33% 33% 58% 42% 25%

Μπαρτσελόνα τελευταίοι 12 αγώνες

2022-01-12 Μπαρτσελόνα 2 - 2 Ρεάλ Μαδρίτης
2022-01-08 Γρανάδα 1 - 1 Μπαρτσελόνα
2022-01-05 Λινάρες 1 - 2 Μπαρτσελόνα
2022-01-02 Μαγιόρκα 0 - 1 Μπαρτσελόνα
2021-12-21 Σεβίλλη 1 - 1 Μπαρτσελόνα
2021-12-18 Μπαρτσελόνα 3 - 2 Έλτσε
2021-12-14 Μπαρτσελόνα 1 - 1 Μπόκα Τζούνιορς
2021-12-12 Οσασούνα 2 - 2 Μπαρτσελόνα
2021-12-08 Μπάγερν Μονάχου 3 - 0 Μπαρτσελόνα
2021-12-04 Μπαρτσελόνα 0 - 1 Μπέτις
2021-11-27 Βιγιαρεάλ 1 - 3 Μπαρτσελόνα
2021-11-23 Μπαρτσελόνα 0 - 0 Μπενφίκα
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
4 6 2 9 6 4
33% 50% 17% 75% 50% 33%

Βαθμολογία Πριμέρα Ντιβισιόν

Θ Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΤ Βαθ
1 Ρεάλ Μαδρίτης 21 15 4 2 45 18 +27 49
2 Σεβίλλη 21 13 6 2 32 14 +18 45
3 Μπέτις 21 11 4 6 37 24 +13 37
4 Ατλ. Μαδρίτης 20 9 6 5 33 24 +9 33
5 Σοσιεδάδ 20 9 6 5 22 21 +1 33
6 Μπαρτσελόνα 20 8 8 4 31 23 +8 32
7 Ράγιο Βαγιεκάνο 20 9 4 7 27 21 +6 31
8 Βιγιαρεάλ 21 7 8 6 33 23 +10 29
9 Βαλένθια 21 7 8 6 33 33 0 29
10 Αθλ. Μπιλμπάο 21 6 10 5 20 17 +3 28
11 Εσπανιόλ 21 7 6 8 25 26 -1 27
12 Θέλτα 21 7 5 9 24 23 +1 26
13 Οσασούνα 21 6 7 8 20 27 -7 25
14 Γρανάδα 20 5 9 6 24 27 -3 24
15 Έλτσε 21 5 7 9 21 28 -7 22
16 Μαγιόρκα 20 4 8 8 17 30 -13 20
17 Χετάφε 20 4 6 10 13 21 -8 18
18 Αλαβές 21 4 5 12 16 34 -18 17
19 Κάντιθ 21 2 9 10 17 36 -19 15
20 Λεβάντε 20 1 8 11 21 41 -20 11

Αθλ. Μπιλμπάο επόμενοι 6 αγώνες

2022-01-23 Ράγιο Βαγιεκάνο - Αθλ. Μπιλμπάο
2022-02-03 Αθλ. Μπιλμπάο - Ρεάλ Μαδρίτης
2022-02-07 Αθλ. Μπιλμπάο - Εσπανιόλ
2022-02-10 Αθλ. Μπιλμπάο - Βαλένθια
2022-02-14 Μαγιόρκα - Αθλ. Μπιλμπάο
2022-02-20 Αθλ. Μπιλμπάο - Σοσιεδάδ

Μπαρτσελόνα επόμενοι 6 αγώνες

2022-01-23 Αλαβές - Μπαρτσελόνα
2022-02-06 Μπαρτσελόνα - Ατλ. Μαδρίτης
2022-02-13 Εσπανιόλ - Μπαρτσελόνα
2022-02-17 Μπαρτσελόνα - Νάπολι
2022-02-20 Βαλένθια - Μπαρτσελόνα
2022-02-24 Νάπολι - Μπαρτσελόνα

Αποδόσεις

Στάνταρ 1X2 1 X 2
bet365 2.87 3.25 2.55
Διπλή ευκαιρία 1X 12 X2
bet365 1.50 1.33 1.40
Πάνω/Κάτω  Γλ Πάν Κάτ
bet365 1.5 1.30 3.40
bet365 2.5 2.05 1.80
bet365 3.5 3.50 1.28
Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες  Ναι Όχι
bet365 1.72 2.00