Πριμέρα Ντιβισιόν - Ισπανία

Κυριακή, 17.04.2022
15:15
Ατλ. Μαδρίτης

Ατλ. Μαδρίτης

Εσπανιόλ

Εσπανιόλ

2 - 1
(0 - 0,  2 - 1)
Πληροφορία
Πόλη
Εντός έδρας: Μαδρίτη
Εκτός έδρας: Βαρκελώνη
Απόσταση: 504.2 χλμ
Στάδιο
Στάδιο: Estadio Metropolitano
Χωρητικότητα: 67 703
Διαστάσεις: 105 x 68 μ
Φωτογραφίες: Google maps (χάρτης)
Προπονητής
Εντός έδρας: Ντιέγκο Σιμεών (Αργ)
Εκτός έδρας: Manolo Gonzalez (Ισπ)
Ώρα Έναρξης
Ωρα: 15:15 (16:15 τοπική ώρα)

Τελευταίες 12 απευθείας αγώνες

2021-09-12 Εσπανιόλ 1 - 2 Ατλ. Μαδρίτης
2020-03-01 Εσπανιόλ 1 - 1 Ατλ. Μαδρίτης
2019-11-10 Ατλ. Μαδρίτης 3 - 1 Εσπανιόλ
2019-05-04 Εσπανιόλ 3 - 0 Ατλ. Μαδρίτης
2018-12-22 Ατλ. Μαδρίτης 1 - 0 Εσπανιόλ
2018-05-06 Ατλ. Μαδρίτης 0 - 2 Εσπανιόλ
2017-12-22 Εσπανιόλ 1 - 0 Ατλ. Μαδρίτης
2017-04-22 Εσπανιόλ 0 - 1 Ατλ. Μαδρίτης
2016-12-03 Ατλ. Μαδρίτης 0 - 0 Εσπανιόλ
2016-04-09 Εσπανιόλ 1 - 3 Ατλ. Μαδρίτης
2015-11-28 Ατλ. Μαδρίτης 1 - 0 Εσπανιόλ
2015-03-14 Εσπανιόλ 0 - 0 Ατλ. Μαδρίτης
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
6 3 3 6 4 2
50% 25% 25% 50% 33% 17%

Ατλ. Μαδρίτης τελευταίοι 12 αγώνες

2022-04-13 Ατλ. Μαδρίτης 0 - 0 Μάντσεστερ Σίτι
2022-04-09 Μαγιόρκα 1 - 0 Ατλ. Μαδρίτης
2022-04-05 Μάντσεστερ Σίτι 1 - 0 Ατλ. Μαδρίτης
2022-04-02 Ατλ. Μαδρίτης 4 - 1 Αλαβές
2022-03-19 Ράγιο Βαγιεκάνο 0 - 1 Ατλ. Μαδρίτης
2022-03-15 Μάντσεστερ Γιουν. 0 - 1 Ατλ. Μαδρίτης
2022-03-11 Ατλ. Μαδρίτης 2 - 1 Κάντιθ
2022-03-06 Μπέτις 1 - 3 Ατλ. Μαδρίτης
2022-02-26 Ατλ. Μαδρίτης 2 - 0 Θέλτα
2022-02-23 Ατλ. Μαδρίτης 1 - 1 Μάντσεστερ Γιουν.
2022-02-19 Οσασούνα 0 - 3 Ατλ. Μαδρίτης
2022-02-16 Ατλ. Μαδρίτης 0 - 1 Λεβάντε
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
7 2 3 6 4 2
58% 17% 25% 50% 33% 17%

Εσπανιόλ τελευταίοι 12 αγώνες

2022-04-10 Εσπανιόλ 1 - 0 Θέλτα
2022-04-04 Σοσιεδάδ 1 - 0 Εσπανιόλ
2022-03-20 Εσπανιόλ 1 - 0 Μαγιόρκα
2022-03-12 Λεβάντε 1 - 1 Εσπανιόλ
2022-03-05 Εσπανιόλ 2 - 0 Χετάφε
2022-02-27 Βιγιαρεάλ 5 - 1 Εσπανιόλ
2022-02-20 Εσπανιόλ 1 - 1 Σεβίλλη
2022-02-13 Εσπανιόλ 2 - 2 Μπαρτσελόνα
2022-02-07 Αθλ. Μπιλμπάο 2 - 1 Εσπανιόλ
2022-01-21 Εσπανιόλ 1 - 4 Μπέτις
2022-01-18 Κάντιθ 2 - 2 Εσπανιόλ
2022-01-15 Μαγιόρκα 2 - 1 Εσπανιόλ
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
3 4 5 9 6 4
25% 33% 42% 75% 50% 33%

Βαθμολογία Πριμέρα Ντιβισιόν

Θ Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΤ Βαθ
1 Ρεάλ Μαδρίτης 31 22 6 3 63 26 +37 72
2 Μπαρτσελόνα 30 17 9 4 60 31 +29 60
3 Σεβίλλη 31 16 12 3 44 22 +22 60
4 Ατλ. Μαδρίτης 31 17 6 8 57 38 +19 57
5 Μπέτις 32 17 6 9 56 37 +19 57
6 Σοσιεδάδ 32 15 10 7 32 30 +2 55
7 Βιγιαρεάλ 32 13 10 9 51 31 +20 49
8 Αθλ. Μπιλμπάο 31 11 12 8 36 30 +6 45
9 Οσασούνα 32 12 8 12 33 41 -8 44
10 Βαλένθια 32 10 12 10 44 46 -2 42
11 Εσπανιόλ 31 10 9 12 36 42 -6 39
12 Θέλτα 31 9 9 13 34 35 -1 36
13 Έλτσε 32 9 8 15 35 44 -9 35
14 Ράγιο Βαγιεκάνο 31 9 7 15 32 38 -6 34
15 Χετάφε 32 7 11 14 29 37 -8 32
16 Γρανάδα 31 6 11 14 35 52 -17 29
17 Μαγιόρκα 32 7 8 17 27 53 -26 29
18 Κάντιθ 31 5 13 13 26 43 -17 28
19 Αλαβές 32 6 7 19 25 53 -28 25
20 Λεβάντε 31 4 10 17 35 61 -26 22

Χρονολογία αγώνων στο πρωτάθλημα

Ατλ. Μαδρίτης                                
Εσπανιόλ                                
Εντός έδρας                                
Εκτός έδρας                                

Αγώνες εντός έδρας/εκτός έδρας

Θ Ομάδα Ατλ. Μαδρίτης Εσπανιόλ
1 Ρεάλ Μαδρίτης    
2 Μπαρτσελόνα 2 - 0 1 - 0
3 Σεβίλλη   2 - 0
4 Ατλ. Μαδρίτης -  
5 Μπέτις 3 - 0 2 - 2
6 Σοσιεδάδ 2 - 2 1 - 0
7 Βιγιαρεάλ 2 - 2 5 - 1
8 Αθλ. Μπιλμπάο 0 - 0 2 - 1
9 Οσασούνα 1 - 0 0 - 0
10 Βαλένθια 3 - 2 1 - 2
11 Εσπανιόλ   -
12 Θέλτα 2 - 0 3 - 1
13 Έλτσε 1 - 0 2 - 2
14 Ράγιο Βαγιεκάνο 2 - 0 1 - 0
15 Χετάφε 4 - 3 2 - 1
16 Γρανάδα    
17 Μαγιόρκα 1 - 2 1 - 0
18 Κάντιθ 2 - 1 2 - 2
19 Αλαβές 4 - 1  
20 Λεβάντε 0 - 1 1 - 1

Θέση στο πρωτάθλημα

  Ατλ. Μαδρίτης Εσπανιόλ
Θέση 4 11
Βαθμοί 57 39
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Θέση 3 15
Βαθμοί 33 8

Φόρμα στο πρωτάθλημα

  Ατλ. Μαδρίτης Εσπανιόλ
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
17                  
6       
8         
10           
9          
12             
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
10           
3    
2   
1  
5      
9          

Γκολ στο πρωτάθλημα

  Ατλ. Μαδρίτης Εσπανιόλ
Γκολ που επιτεύχθησαν
Γκολ που δέχτηκε
57                                                     
38                                       
36                                     
42                                           
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Γκολ που επιτεύχθησαν
Γκολ που δέχτηκε
29                              
14               
13              
26                           

Συνολικές στατιστικές για το Πριμέρα Ντιβισιόν

Αγώνες   (314)
Εντός έδρας νίκες 45%
Ισοπαλίες 29%
Εκτός έδρας νίκες 26%
Ολοκληρωμένοι αγώνες 100%
Γκολ   (790)
Γκολ ανά αγώνα 2.52
Εντός έδρας γκολ ανά αγώνα 1.45
Εκτός έδρας γκολ ανά αγώνα 1.06
Εντός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν 76%
Εκτός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν 61%
Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες 49%
Πάνω 1.5 68%
Πάνω 2.5 45%
Πάνω 3.5 27%

Ατλ. Μαδρίτης επόμενοι 6 αγώνες

2022-04-20 Ατλ. Μαδρίτης - Γρανάδα
2022-04-30 Αθλ. Μπιλμπάο - Ατλ. Μαδρίτης
2022-05-08 Ατλ. Μαδρίτης - Ρεάλ Μαδρίτης
2022-05-11 Έλτσε - Ατλ. Μαδρίτης
2022-05-15 Ατλ. Μαδρίτης - Σεβίλλη
2022-05-22 Σοσιεδάδ - Ατλ. Μαδρίτης

Εσπανιόλ επόμενοι 6 αγώνες

2022-04-21 Εσπανιόλ - Ράγιο Βαγιεκάνο
2022-04-30 Ρεάλ Μαδρίτης - Εσπανιόλ
2022-05-08 Εσπανιόλ - Οσασούνα
2022-05-11 Αλαβές - Εσπανιόλ
2022-05-14 Εσπανιόλ - Βαλένθια
2022-05-22 Γρανάδα - Εσπανιόλ

Αποδόσεις

Στάνταρ 1X2 1 X 2
bet365 1.40 4.50 9.00
Διπλή ευκαιρία 1X 12 X2
bet365 1.07 1.18 2.75
Πάνω/Κάτω  Γλ Πάν Κάτ
bet365 1.5 1.30 3.50
bet365 2.5 1.99 1.91
bet365 3.5 3.40 1.33
Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες  Ναι Όχι
bet365 2.10 1.66