Μπούντεσλιγκα - Γερμανία

Σάββατο, 21.02.2026
14:30
Ουνιόν Βερολίνου

Ουνιόν Βερολίνου

Μπάγερ Λεβ.

Μπάγερ Λεβ.

1 - 0
(1 - 0,  0 - 0)
Πληροφορία
Πόλη
Εντός έδρας: Βερολίνο
Εκτός έδρας: Leverkusen
Απόσταση: 472.1 χλμ
Στάδιο
Στάδιο: Stadion An der Alten Forsterei
Χωρητικότητα: 21 704 (3 617)
Διαστάσεις: 109 x 73 μ
Φωτογραφίες: Google maps (χάρτης)
Προπονητής
Εντός έδρας: Mauro Lustrinelli (Ελβ)
Εκτός έδρας: Carles Martinez Novell (Ισπ)
Ώρα Έναρξης
Ωρα: 14:30 (15:30 τοπική ώρα)

Τελευταίες 12 απευθείας αγώνες

2025-10-04 Μπάγερ Λεβ. 2 - 0 Ουνιόν Βερολίνου
2025-04-12 Μπάγερ Λεβ. 0 - 0 Ουνιόν Βερολίνου
2024-11-30 Ουνιόν Βερολίνου 1 - 2 Μπάγερ Λεβ.
2024-04-06 Ουνιόν Βερολίνου 0 - 1 Μπάγερ Λεβ.
2023-11-12 Μπάγερ Λεβ. 4 - 0 Ουνιόν Βερολίνου
2023-04-29 Ουνιόν Βερολίνου 0 - 0 Μπάγερ Λεβ.
2022-11-06 Μπάγερ Λεβ. 5 - 0 Ουνιόν Βερολίνου
2022-01-08 Μπάγερ Λεβ. 2 - 2 Ουνιόν Βερολίνου
2021-08-14 Ουνιόν Βερολίνου 1 - 1 Μπάγερ Λεβ.
2021-05-15 Μπάγερ Λεβ. 1 - 1 Ουνιόν Βερολίνου
2021-01-15 Ουνιόν Βερολίνου 1 - 0 Μπάγερ Λεβ.
2020-03-04 Μπάγερ Λεβ. 3 - 1 Ουνιόν Βερολίνου
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
1 5 6 8 5 4
8% 42% 50% 67% 42% 33%

Ουνιόν Βερολίνου τελευταίοι 12 αγώνες

2026-02-14 Αμβούργο 3 - 2 Ουνιόν Βερολίνου
2026-02-06 Ουνιόν Βερολίνου 1 - 1 Ά. Φρανκφούρτης
2026-01-31 Χόφενχάιμ 3 - 1 Ουνιόν Βερολίνου
2026-01-24 Ουνιόν Βερολίνου 0 - 3 Μπ. Ντόρτμουντ
2026-01-18 Στουτγκάρδη 1 - 1 Ουνιόν Βερολίνου
2026-01-15 Άουγκσμπουργκ 1 - 1 Ουνιόν Βερολίνου
2026-01-10 Ουνιόν Βερολίνου 2 - 2 Μάιντζ
2026-01-05 Άουε 1 - 2 Ουνιόν Βερολίνου
2025-12-20 Κολωνία 0 - 1 Ουνιόν Βερολίνου
2025-12-12 Ουνιόν Βερολίνου 3 - 1 Λειψία
2025-12-06 Βόλφσμπουργκ 3 - 1 Ουνιόν Βερολίνου
2025-12-03 Ουνιόν Βερολίνου 2 - 3 Μπάγερν Μονάχου
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
3 4 5 11 8 6
25% 33% 42% 92% 67% 50%

Μπάγερ Λεβ. τελευταίοι 12 αγώνες

2026-02-18 Ολυμπιακός 0 - 2 Μπάγερ Λεβ.
2026-02-14 Μπάγερ Λεβ. 4 - 0 Σαν Πάουλι
2026-02-07 Γκλάντμπαχ 1 - 1 Μπάγερ Λεβ.
2026-02-03 Μπάγερ Λεβ. 3 - 0 Σαν Πάουλι
2026-01-31 Ά. Φρανκφούρτης 1 - 3 Μπάγερ Λεβ.
2026-01-28 Μπάγερ Λεβ. 3 - 0 Βιγιαρεάλ
2026-01-24 Μπάγερ Λεβ. 1 - 0 Βέρντερ Βρέμης
2026-01-20 Ολυμπιακός 2 - 0 Μπάγερ Λεβ.
2026-01-17 Χόφενχάιμ 1 - 0 Μπάγερ Λεβ.
2026-01-10 Μπάγερ Λεβ. 1 - 4 Στουτγκάρδη
2025-12-20 Λειψία 1 - 3 Μπάγερ Λεβ.
2025-12-13 Μπάγερ Λεβ. 2 - 0 Κολωνία
Ν Ι Η +1.5 +2.5 +3.5
8 1 3 10 6 4
67% 8% 25% 83% 50% 33%

Βαθμολογία Μπούντεσλιγκα

Θ Ομάδα Αγν Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ ΔΤ Βαθ
1 Μπάγερν Μονάχου 22 18 3 1 82 19 +63 57
2 Μπ. Ντόρτμουντ 22 15 6 1 47 20 +27 51
3 Χόφενχάιμ 22 14 3 5 47 28 +19 45
4 Στουτγκάρδη 22 13 3 6 41 29 +12 42
5 Λειψία 22 12 4 6 42 30 +12 40
6 Μπάγερ Λεβ. 21 12 3 6 43 27 +16 39
7 Ά. Φρανκφούρτης 22 8 7 7 44 46 -2 31
8 Φράιμπουργκ 22 8 6 8 32 36 -4 30
9 Αμβούργο 22 6 8 8 25 32 -7 26
10 Ουνιόν Βερολίνου 22 6 7 9 28 37 -9 25
11 Άουγκσμπουργκ 22 7 4 11 25 39 -14 25
12 Κολωνία 22 6 5 11 31 37 -6 23
13 Μάιντζ 23 5 7 11 26 38 -12 22
14 Γκλάντμπαχ 22 5 7 10 25 37 -12 22
15 Βόλφσμπουργκ 22 5 5 12 31 46 -15 20
16 Βέρντερ Βρέμης 22 4 7 11 22 42 -20 19
17 Σαν Πάουλι 22 4 5 13 20 39 -19 17
18 Χάιντενχάιμ 22 3 4 15 19 48 -29 13

Χρονολογία αγώνων στο πρωτάθλημα

Ουνιόν Βερολίνου                       
Μπάγερ Λεβ.                      
Εντός έδρας                       
Εκτός έδρας                      

Αγώνες εντός έδρας/εκτός έδρας

Θ Ομάδα Ουνιόν Βερολίνου Μπάγερ Λεβ.
1 Μπάγερν Μονάχου 2 - 2 3 - 0
2 Μπ. Ντόρτμουντ 0 - 3  
3 Χόφενχάιμ 2 - 4 1 - 0
4 Στουτγκάρδη 2 - 1  
5 Λειψία 3 - 1 1 - 3
6 Μπάγερ Λεβ.   -
7 Ά. Φρανκφούρτης 1 - 1 1 - 3
8 Φράιμπουργκ 0 - 0  
9 Αμβούργο 0 - 0  
10 Ουνιόν Βερολίνου -  
11 Άουγκσμπουργκ   2 - 0
12 Κολωνία    
13 Μάιντζ 2 - 2 3 - 4
14 Γκλάντμπαχ 3 - 1 1 - 1
15 Βόλφσμπουργκ   1 - 3
16 Βέρντερ Βρέμης   3 - 3
17 Σαν Πάουλι   1 - 2
18 Χάιντενχάιμ 1 - 2  

Θέση στο πρωτάθλημα

  Ουνιόν Βερολίνου Μπάγερ Λεβ.
Θέση 10 6
Βαθμοί 25 39
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Θέση 12 5
Βαθμοί 14 17

Φόρμα στο πρωτάθλημα

  Ουνιόν Βερολίνου Μπάγερ Λεβ.
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
6       
7        
9          
12             
3    
6       
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Νίκες
Ισοπαλίες
Ήττες
3    
5      
3    
5      
2   
3    

Γκολ στο πρωτάθλημα

  Ουνιόν Βερολίνου Μπάγερ Λεβ.
Γκολ που επιτεύχθησαν
Γκολ που δέχτηκε
28                             
37                                      
43                                            
27                            
  Εντός έδρας Εκτός έδρας
Γκολ που επιτεύχθησαν
Γκολ που δέχτηκε
16                 
17                  
19                    
17                  

Συνολικές στατιστικές για το Μπούντεσλιγκα

Αγώνες   (198)
Εντός έδρας νίκες 46%
Ισοπαλίες 24%
Εκτός έδρας νίκες 30%
Ολοκληρωμένοι αγώνες 100%
Γκολ   (630)
Γκολ ανά αγώνα 3.18
Εντός έδρας γκολ ανά αγώνα 1.75
Εκτός έδρας γκολ ανά αγώνα 1.43
Εντός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν 80%
Εκτός έδρας γκολ που επιτεύχθησαν 73%
Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες 58%
Πάνω 1.5 83%
Πάνω 2.5 63%
Πάνω 3.5 41%

Ουνιόν Βερολίνου επόμενοι 6 αγώνες

2026-02-28 Γκλάντμπαχ - Ουνιόν Βερολίνου
2026-03-08 Ουνιόν Βερολίνου - Βέρντερ Βρέμης
2026-03-15 Φράιμπουργκ - Ουνιόν Βερολίνου
2026-03-21 Μπάγερν Μονάχου - Ουνιόν Βερολίνου
2026-04-05 Ουνιόν Βερολίνου - Σαν Πάουλι
2026-04-11 Χάιντενχάιμ - Ουνιόν Βερολίνου

Μπάγερ Λεβ. επόμενοι 6 αγώνες

2026-02-24 Μπάγερ Λεβ. - Ολυμπιακός
2026-02-28 Μπάγερ Λεβ. - Μάιντζ
2026-03-04 Αμβούργο - Μπάγερ Λεβ.
2026-03-07 Φράιμπουργκ - Μπάγερ Λεβ.
2026-03-11 Μπάγερ Λεβ. - Άρσεναλ
2026-03-14 Μπάγερ Λεβ. - Μπάγερν Μονάχου

Αποδόσεις

Στάνταρ 1X2 1 X 2
bet365 3.00 3.30 2.38
Διπλή ευκαιρία 1X 12 X2
bet365 1.53 1.33 1.36
Πάνω/Κάτω  Γλ Πάν Κάτ
bet365 1.5 1.29 3.75
bet365 2.5 1.93 1.93
bet365 3.5 3.20 1.36
Να Σκοράρουν και οι Δύο Ομάδες  Ναι Όχι
bet365 1.70 2.05